07. 02. 2019 11:02

Кумановец каснат од куче скитник во Скопје

Кумановец каснат од куче скитник во Скопје

 Кумановец пријавил во полициската станица во „Ѓорче Петров“ дека е каснат од куче скитник.

Нападот се случил завчера во 12.25 часот на улица „Новопроектрирана“ во населбата Даме Груев.  Додека Г.Т.(48) од Куманово се движел по улицата го каснало куче скитник.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk