01. 06. 2020 16:46

Кумановец нападнат и прободен со остар предмет во раката

Кумановец нападнат и прободен со остар предмет во раката

Во Полициската станица Куманово, ноќеска во 1 часот по полноќ,  М.Т.(28) од Куманово пријавил дека синоќа околу 23.30 часот бил физички нападнат од неколку лица кои ги познава, при што бил прободен со остар предмет на левата рака.

Според пријавеното, додека тој бил во возило „бмв“ со неговиот пријател М.Д. од Куманово во близина на угостителски објект на бул.„Октомвриска Револуција“, им се доближиле лицата и физички го нападнале М.Т. Притоа еден од нив со остар предмет му нанел убодна рана на левата надлактица.

Повредениот заминал во Кумановската болницата каде му е укажана лекарска помош.

Во врска со настанот приведени биле А:Р.(32), Д.А.(19), А.Г.(27), М.З.(30) и Д.П.(26), сите од Куманово.

По целосно документирање на случајот, СВР Куманово ќе поднесе соодветна пријава.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk