×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец од невнимание ја ранил сопругата со воздушна пушка

  01.05.2023 09:56 | KumanovoNews

  Во Полициска станица Куманово вчера 26-годишен кумановец пријавил дека несакајќи со возушна пушка ја повредил неговата сопруга.

  Кумановец од невнимание ја ранил сопругата со воздушна пушка

  Несреќата се случила завчера пред куќа во селото Војник, сопственост на негов пријател, при, според пријавеното, невнимателно ракување со воздушна пушка испукал дијабола и ја повредил во рака сопругата.

  На повредената и била укажана лекарска помош во болницата „8-ми Септември“ во Скопје. 

  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.