06. 12. 2019 10:40

Кумановец повреден при експлозија на плинска боца

Кумановец повреден при експлозија на плинска боца

Ф.Т.(28) од населбата Доброшане се здобил со сериозни повреди кога во неговиот дом експлодирала плинска боца.

Несреќата се случила вчера околу 10 часот, откакоа Ф.Т. запалил шпорет на дрва на кој била поставена плинска боца, која притоа експлодирала. Повредениот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk