×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец пријавен за силување, чинот го снимил со мобилен телефон

  09.07.2024 18:05 | KumanovoNews

  Кумановец е осомничен дека извршил силување, а целиот настан го снимал со мобилен телефон. 

  Кумановец пријавен за силување, чинот го снимил со мобилен телефон

  „СВР Куманово поднесе кривична пријава против 48-кумановец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“. На 09.06.2024 пријавениот во неговиот дом, со закана извршил обљубa, а целиот настан го снимил со мобилен телефон“, соопшти МВР.