29. 11. 2019 17:13

Кумановец се обидел да обљуби малолетничка

Кумановец се обидел да обљуби малолетничка

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.К.(24), поради тоа што во текот на вчерашниот ден нападнал малолетничка од кумановско и се обидел да изврши обљуба врз неа.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk