×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец се заканувал на сограѓанка дека ќе ја запали куќата на нејзиниот брат ако не му даде 5000 евра

  15.09.2022 18:33 | KumanovoNews

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.М.(36) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“. 

  Кумановец се заканувал на сограѓанка дека ќе ја запали куќата на нејзиниот брат ако не му даде 5000 евра

  „Пријавениот, во неколку наврати, на мобилен телефон испраќал СМС пораки со закани кон жена од Куманово дека ќе ја запали куќата на нејзниот брат ако не му даде 5.000 евра, кои наводно му ги должел нејзиниот брат“, соопшти МВР.  

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk