×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Приведена кумановка, фатена додека зема пари од каса во маркет

  22.09.2022 10:07 | Сузана Николиќ

  Полициски службеници од СВР Куманово синоќа во 19.30 часот лишиле од слобода 41-годишна жена од Куманово. 

  Приведена кумановка, фатена додека зема пари од каса во маркет

  „Таа била фатена на дело при одземање пари од каса во маркет на ул.„АВНОЈ“  во Куманово. Одземените пари биле пронајдени и вратени на сопственикот, а жената била приведена и задржана во полициска станица“, соопштува МВР.

  По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk