×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Липковка шверцувала златен накит

  07.04.2010 11:23 | KumanovoNews

   Жителка на селото Липково се обидела да внесе поголема количина златен накит, вреден неколку десетици илјади евра на граничниот премин Деве Баир.

  Липковка шверцувала златен накит

   Според Царинската управа, жената патувала во автобус пријавен за влез во државата. Откако цариниците се посомневале во неа, извршиле личен претрес, при што биле пронајдени белезици, синџирчиња и ѓердани со вкупна тежина од 271 грам. Накитот го криела под облеката, завиткан во чорапи околу зглобовите и вратот, по што била приведена и против неа ќе следува кривична пријава.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk