×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Метален предмет паднал од зграда и повредил момче на плоштадот во Куманово

  20.06.2022 11:01 | Сузана Николиќ

  Момче се здобило со повреди откако врз него паднал тврд предмет од зграда на плоштадот во Куманово. Несреќата се случила синоќа околу 20.30 часот, а момчето му е пружена мeдицинска помош во Кумановската болница.

  Метален предмет паднал од зграда и повредил момче на плоштадот во Куманово

  „Вчера во 20.42 часот во СВР Куманово било пријавено дека на плоштад „Маршал Тито“ во Куманово паднал тврд предмет од зграда при што со повреда се здобил Б.Ф.(25) од Куманово. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на настанот, а повреденото лице било пренесено во ЈЗУ Општа болница Куманово за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР .

  Неофицијално, момчето го повредило метален предмет со кој бил прицврстен еден од олуците на зградата.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk