Mигранти пријавиле силување и грабеж во Лојане

13.11.2019 18:44 | KumanovoNews

Тројца мигранти биле цел на напад од повеќе лица во липковското село Лојане.

Mигранти пријавиле силување и грабеж во Лојане

Според информацијата од МВР, вчера во 14 часот во Транзитен Центар - Табановце, Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково, им ги одзеле парите и мобилните телефони, а едно од лицата извршило обљуба над жена мигрант од Авганистан. Според пријавеното, потоа жената ја пренеле во Р.Србија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk