Мигранти се криеле во напуштена куќа на гастарбајтер во Лојане

08.04.2021 - 11:40

Ш.А.(42) од село Лојане, Општина Липково, со привремена работа во Швајцарија, пријавил во полицијата дека во неговата напуштена куќа престојувале мигранти.

Мигранти се криеле во напуштена куќа на гастарбајтер во Лојане

По извршена контрола од страна на полициски службеници од Полициското одделение Матејче биле пронајдени 6 (шест) мигранти од Пакистан.

Извршен бил увид на местото од екипа на СВР Куманов и се преземаат мерки за расчистување на случајот.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk