500x100-1
11. 09. 2019 11:04

На Табановце уапсен возач што превезувал 10 мигранти

На Табановце уапсен возач што превезувал 10 мигранти

Полициски службеници го привеле Б.И.(47) од Скопје, поради тоа што во 04.30 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“ од неговото возило „ауди С-8“ со скопски регистарски ознаки, истоварал 10 мигранти од Сирија.

Мигрантите заедно со возачот предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk