На Табановце запленета пиротехника

18.01.2010 11:45 | KumanovoNews

 204 пиротехнички производи и тоа ракети, распрснувачки фонтани, мини огномети и 1 пумпа за хемикалии, пронајдени на 01.јануари годинава на граничниот премин Табановце, автопат - влез во Република Македонија.

 

На Табановце запленета пиротехника

 На истиот граничен премин на 30.12.2009 година привремено е задржан 1 комплет швајцарски регистарски таблички, пронајдени кај македонски државјанин за кој било утврдено дека привремено внел патничко моторно возило во Македонија и нелегално го користел. Возилото било пронајдено и исто така привремено задржано.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk