×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нова измама со огревно дрво во Куманово

  17.09.2022 14:55 | Сузана Николиќ

  75-годишна жена од Куманово вчера пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 10.000 денари. 

  Нова измама со огревно дрво во Куманово

  Според пријавеното, откако лицето и понудило огревно дрво, таа му ги дала парите, по што заминало за наводно да ги донесе дрвата, но не се вратило. 

  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk