×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нова туристичка агенција во градот

  07.12.2012 10:46 | KumanovoNews

   Новоотворената туристичка агенција Travel Gate од Куманово е застапник на туристичката агенција Аурора Турс од Скопје.

  Нова туристичка агенција во градот

  Travel Gate на нашиот пазар ги носи егзотичните патувања на Аурора Турс во Кина, Израел, Дубаи и Париз за Нова Година.

  Во соработка со другите турс оператори, агенцијата организира дочек на Нова Година во Атина, Будимпешта, Истабул, Азурниот брег и други атрактивни дестинации по многу поволни цени со авионски или автобуски превоз.

  На прагот на зимската туристичка сезона, Travel Gate е подготвена да понуди зимување на италијанските Алпи, Банско, Боровец и Сандански.

  Со посредување на Агенцијата, сите редовни студенти заинтересирани за програмата Work and Travel можат да го поминат летниот одмор во Соединетите Американски Држави во период од 4 месеци, да работата во познатите национални и забавни паркови, хотели, ресторани или трговски центри. После работниот период, програмата ви нуди еден месец период за шетање низ цела Америка-изјави Анита Петковска сопственичката на агенцијата.

  Аплицирањето за програмата Work and Travel се во тек со промотивни цени за месец декември.

  Агенцијата Travel Gate се наоѓа во центарот на градот на улица Ленинова бр. 17.