02. 06. 2020 14:10

Од денес бензините поевтини за половина денар

Од денес бензините поевтини за половина денар

 Регулаторната комисија за енергетика, денеска донесе одлука за поевтинување на бензините и нафтените деривати, за половина денар.

Според одлуката, Еуросупер 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, Еуросупер 98 по цена од 59 денари, а новата цена на дизелот е 49 денари за литар.

Додека пак цената на мазутот е намалена за 0,167 ден/кг, со што цената ќе биде 23,260 ден/кг.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk