×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Oграбена продавачка на трафика

  25.02.2010 12:40 | KumanovoNews

   Кумановската полиција поднесе кривична пријава против М.Ш.(21) од Куманово за сторено кривично дело „разбојништво“.

  Oграбена продавачка на трафика

   Пред два дена во 18.50 часот, на ул.„Перо Чичо„ во близина на трафика „Стела М“, пријавениот заедно со уште две непознати лица со употреба на физичка сила извршил разбојништво над вработената М.М. (20) одземајќи и 47.000 денари и чанта во која имало 650 денари. Истражен судија на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена, а се преземаат мерки за пронаоѓање на другите двајца сторители.