×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Отпуштен полицаецот од Гошинце што шверцуваше мигранти

  09.04.2012 08:26 | KumanovoNews

  Х.И. вработен во полициската станица „Гошинце“ е отпуштен од работа, откако пред еден месец бил фатен како превезува мигранти во Куманово.

  Отпуштен полицаецот од Гошинце што шверцуваше мигранти

  Полицаецот на почетокот на минатиот месец, додека не бил на работа, бил фатен во близина на стадионот на ФК „Башкими“ во Куманово како превезува 4 Пакистанци и двајца Авганистанци. По приведувањето во полициската станица, одземен му е службен пиштол „М57“ со две рамки и 18 куршуми и заврши во притвор за криумчарење мигранти.