×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Отворање на Центар за социјални работи во Липково

  01.03.2010 09:17 | KumanovoNews

   Mинистерот за труд и социјална политика, Џељаљ Бајрами,денска во 11.30 часот  свечено ќе го предаде во употреба новиот Центар за социјални работи во Липково.

  Отворање на Центар за социјални работи во Липково

   Со отварањето на овој  центар ќе се овозможи побрзо и поефикасно остварување на правата од социјална заштита на граѓаните на Општина Липково.