×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Отворен салон за убавина “Spa Divine„

  06.12.2012 09:58 | KumanovoNews

   Припадничките на понежниот пол, од денеска ќе можат да го негуваат своето лице и тело во прекрасниот амбиент на новоотворениот салон за убавина "Spa Divine".

  Отворен салон за убавина “Spa Divine„

  Во салонот ќе се користат искуства на познатите светски козметичари и производи.  Салонот свечено беше пуштен во употреба синоќа во присуство на бројни гости од градот.

  - Овој салон за убавина ќе им овозможи на сите припаднички од понежниот пол да се погрижат за својот изглед со помош на нашите најсовремени третмани на лице, тело и коса, со најмодерни апарати и техники - изјави сопственичката Ивана Маневски.

  "Spa Divine" може да се пофали со прифатливи цени, а за редовните клиенти ќе има многу акции и попусти.

  - Работиме со брендирани производи и единствени сме во градот кои ја користиме италијанската козметика за лице и тело Comfort Zone - кажа Марина Лазиќ, вработена во салонот.

  "Spa Divine" се наоѓа на улица “Октомвриска револуција“ во просториите на поранешниот салон "Spa Diva".