Пивтијада по седми пат

15.01.2010 11:41 | KumanovoNews

 Мултимедијалниот центар „Карпино„ се подготовува за одржување на седмата „Пивтијата 2010„. Утре во 12 часот пред ресторанот Грација ќе започне приготвувањето-варењето на пивтиите. 

Пивтијада по седми пат

 Истовремено ќе се одржи и пресс конференција каде ќе бидат соопштени повеќе детали за целата манифестација.

  Денот ќе се одбележи со посен ручек за гостите, ќе следува и кратка музичка програма на КУД „Илинден„. Мултимедијалниот центар „Карпино„ кој ги афирмира традиционалните обичаи по седми пат ја организира „Пивтијада„, по повод големиот христијански празник Богојавление-Водица

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk