02. 12. 2019 12:19

Понеделник неработен ден за сите граѓани

Понеделник неработен ден за сите граѓани

Следниот понеделник ќе биде неработен ден за сите граѓани.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 8 декември 2019 година (недела), односно 9 декември 2019 година (понеделник), „Св. Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Истовремено, Mинистерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита празникот „Св.Климент Охридски”, се вели во соопштението.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk