×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повозрасна жена измамена за 800 евра

  22.12.2022 12:39 | Сузана Николиќ

  Жена од Крива Паланка, на возраст од 71-година, вчера пријавила дека е измамена за 800 евра од лице кое продавало наводно брендирани производи.
     

  Повозрасна жена измамена за 800 евра

  „Според пријавеното, лицето се претставило дека е претставник на компанија за брендирани производи за
  домаќинство и се договориле за сумата да и продаде некои производи. Откако му ги дала парите лицето заминало, а оштетената забележала дека производите не се од компанијата и дека недостасува еден пакет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштува СВР Куманово.