×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повредени две девојки - со возило излетале од патот во Младо Нагоричане

  13.05.2022 14:53 | Сузана Николиќ

  Две девојки се повредени во сообраќајна незгода на регионалниот пат Младо Нагоричане - граничен премин Пелинце.

  Повредени две девојки - со возило излетале од патот во Младо Нагоричане

  Сообраќајката се случила вчера во 09.15 часот во атарот на село Младо Нагоричане, кога патничко моторно возило “сеат ибица“ со кумановски регистарски ознаки управувано од С.М.(20) с. Младо Нагоричане, излетало надвор од коловозот.

  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.М., а со телесни повреди се здобила сопатничката С.М.(19) од с.Младо Нагоричане констатирани во Општата болница во Куманово. 

  Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.
    

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk