×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Прекин на водоснабдувањето на неколку улици

  24.09.2012 07:27 | KumanovoNews

    Вода за пиење денеска немаат граѓаните кои живеат на улиците “Есперанто“, “Јане Сандански“, “Вера Јоциќ“, “Народна револуција“ и “46“ во населба Карпош.

  Прекин на водоснабдувањето на неколку улици

  Вода нема и на аеродромот Аџитепе. Дефектите ќе ги санираат екипите на ЈП “Водовод“ до крајот на работниот ден.

  Во останатите делови на градот прекини во водоснабувањето засега нема.