14. 11. 2019 09:04

Премиера на краткиот филм „Метакосмија“ од Мартин Давитковски

Премиера на краткиот филм „Метакосмија“ од Мартин Давитковски

Во Театар Куманово утре (петок) во 19.30 часот, премиерно ќе биде прикажан краткиот филм „Метакосмија“, по сценарио и режија на Мартин Давитковски.

Главни улоги во филмот ги толкуваат Мирослав Петковиќ и Сања Русеска, со неколку споредни ликови и повеќе статисти.

Снимател и директор на фотографија е Марко Димитриевски, со Дејан Ангеловски како асистент на фотографија и Глигор Максимовски како светло-мајстор. Монтажата е на Виктор Пешевски, а музиката е на „Egnatia“.

Филмот е во продукција на фото-кино клуб „Козјак“ -  Куманово.

Влезот е слободен за сите посетители.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk