Претставници на Старо Нагоричане на „Власинско лето 2010“

12.07.2010 13:39 | KumanovoNews

Делегација од Општина Старо Нагоричане,предводена од градоначалникот Миодраг Јовановиќ викендов престојуваше на туристичка манифестација „Власинско лето 2010“ во Сурдулица, Република Србија.

Претставници на Старо Нагоричане на „Власинско лето 2010“

 При посетата, делегацијата на Старо Нагоричане беше примена од градоначалникот Новица Тончев со неговите најблиски соработници, каде се разговараше на економски, културен и туристички план и развој на двете Општини. Сурдулица како една од најразвиените Општини во Јужна Србија ги сподели своите огромни искуства и понуди помош во сите области- се вели во сопштението од кабинетот на градоначалникот на Старо Нагоричане.

 Градоначалникот Јовановиќ остварил средба и со директорот на Туристичка организација на Србија Гордана Пламенац, со која имаат успешна соработка.

 Општината Старо нагоричене е збратимена со Сурдулица.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk