×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Притвор за поседување дрога

  27.05.2010 09:09 | KumanovoNews

   Истражен судија од Основниот суд Куманово му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на М. З. (21) од Куманово за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“

  Притвор за поседување дрога

   На 20.05.2010 година, извршен е претрес во домот на пријавениот каде се пронајдени 516,55 грама наркотична дрога  „марихуана“ и 0,72 грама „кетамин“.