Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

10.06.2021 15:48 | KumanovoNews

Полициски службеници од СВР Куманово синоќа во 20 часот го лишиле од слобода Р.Е.(47) од Куманово, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk