Приведена кумановка - дома ѝ нашле прашкаста материја

04.05.2021 - 16:14

Полицијата ја привела С.Ј.(37) од Куманово, откако во нејзиниот дом пронашла прашкаста материја.

Приведена кумановка - дома ѝ нашле прашкаста материја

Според МВР, претресот е извршен со судска наредба, при што биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашкаста материја и едно пакување со бела прашкаста материја.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава. 


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk