18. 10. 2020 08:31

Приведени четворица кумановци за издржување на затворски казни

Приведени четворица кумановци за издржување на затворски казни

Полицијата приведе четири лица од Куманово коишто треба да издржуваат затворски казни од една до пет ипол години.

Полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба го привеле Б.С.(26) од Куманово за издржување на казна затвор од пет ипол години во Казнено-поправната установа- Затвор Идризово за извршено кривично дело „обљуба“ по член 187 став 1 од Кривичниот законик.

Е.Б.(25) од Куманово е лишен од слобода заради издржување казна затвор од една година во Казнено-поправната установа - Затвор Куманово за извршено кривично дело „телесна повреда“ по член 130 од Кривичниот законик.

М.Т.(29) од Куманово ќе издржува казна затвор од една година во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Врз основа на судска наредба, приведен е М.Д.(28) од Куманово за издржување казна затвор во Казнено-поправната установа Затвор Куманово за извршено кривично дело „тешка телесна повреда“ по член 131 од Кривичниот законик.

Сите се спроведени во казнено-поправните установи.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk