×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Промоција на две книги на Ивана Јанева денеска во „Букси“

  13.05.2024 14:51 | Теодора Стоевска

  Во кафе-книжарницата „Букси“ во Куманово, вечерва со почеток од 19 часот ќе се одржи промоција на книгите „Зборовите на безгласната девојка“ и  „Моќта на безгласната девојка“ од авторката Ивана Јанева.

  Промоција на две книги на Ивана Јанева денеска во „Букси“

  Промотор на книгите ќе биде Тања Гоцева, а младите од книжевен клуб Куманово ќе читаат извадоци од нејзините текстови. Посетителите ќе можат да ги купат книгите потпишани од авторката по цена од 300 и 350 денари.

  Ова не е прва промоција во новоотворената кафе-книжарница во Куманово, а беа организирани и низа работилници за забава и анимација на најмладите.