×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Промоција на „Последната книга на планетата земја“ од авторот Филип Петровски

  05.12.2018 15:10 | KumanovoNews

  Во Центарот за култура, „Трајко Прокопиев“ утревечер ќе биде промовирана книгата „Последната книга на планетата земја“ од авторот Филип Петровски.

  Промоција на „Последната книга на планетата земја“ од авторот Филип Петровски

  Промотор на книгата е Горан Стевчевски -Џина.  

  Филип Петровски е роден 1993 година во Куманово.  Дипломиран фаготист на ФМУ во Скопје.  

  Зад себе го има своето прво психолошко спиритуално книжевно дело  „Светот во Световите“. Книгата  е плод на неговата духовна и психичка созреаност.  Рецезент е на неколку книжевни дела и е промотор на истите.  

  Зема учество во многу музички манифестации и има бројни награди во областа на музиката како професионален музички уметник.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk