18. 10. 2020 11:24

Разбојник украл телефон на девојка од Куманово, веднаш бил фатен

Разбојник украл телефон на девојка од Куманово, веднаш бил фатен

Кумановска била мета на разбојник, кој и го одзел мобилниот телефон на автобуска постојка во Скопје, а крадецот е фатен од страна на полицијата.

 - Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар, поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 денари. На 15.10.2020 на автобуска постојка на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, пријавениот на А.Р.(20) од Куманово го одзел мобилниот телефон, појаснуваат од полицијата.

При извршување на делото, тој бил забележан од полициски службеник и веднаш бил лишен од слобода, а телефонот бил вратен на оштетената.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk