×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Реализирана вонредна крводарителска акција

  15.07.2010 12:51 | KumanovoNews

   Голем е одзивот на граѓани на крводарителската акција што ја организира Општинскиот црвен крст во центарот за култура во Куманово.

  Реализирана вонредна крводарителска акција

  Над сто дарувања на крв имало до 15 часот, а акцијата ќе трае до 16 часот.

  За вонредни крводарителски акции во летнот период има многу поголема потреба, од причина што во лето луѓето се многу поактивни и и се случуваат повеќе повреди- вели Иле Митковски секретар на општинската организација.

   Сите крводарители што ќе учествуваат во акцијата ќе замината на еднодневна екскурзија во Дојран што за крводарителите се организира трета година по ред.  

   Од општинскиот црвен крст најавуваат уште една летна крводарителска акција во август.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk