×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Регионален натпревар по математика

  30.03.2012 11:30 | KumanovoNews

   Во основното училиште „Христијан Карпош„  утре ќе се одржи регионален натпревар по математика.

  Регионален натпревар по математика

  На натпреварувањето ќе учествуваат ученици од четврто до осмо одделение од општините Куманово, Старо Нагоричени и Липково.  На манифестацијата на знаењето за основците ќе учествуваат 140 ученика.

  Натпреварот ќе се одржи во основновното училиште „Христијан Карпош„ со почеток во 9 часот.    

   Организатор на манифестацијата е Сојузот на математичари на Македонија.