×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се поправаат шахтите на плоштадот

  04.04.2012 13:37 | KumanovoNews

    Екипи на градежното претпријатие „Хуљуси комерц„ ги кршеа оштетените делови на плочите и поставуваа нови решетки.

  Се поправаат шахтите на плоштадот

  Скршените шахри на Градскиот плоштад денеска се поправаа. Екипи на градежното претпријатие „Хуљуси комерц„ ги крпеа оштетените делови на плочите и поставуваа нови решетки. Повеќето сливниците на атмосферската канализација во текот на зимата беа оштетни или украдени, поради што претставуваа опасност за граѓаните.