Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

30.06.2018 09:03 | KumanovoNews

Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа на магистарлниот пат Куманово-Крива паланка, во селото Војник, кога се превртел камион кој превезувал сладолед.

Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

Повредениот, триесет и осумгодишен возач од Студеничани, скопско, бил пренесен со возило на Итна помош на хируршкото одделние во Општа болница Куманово.

До несреќата дошло кога на камионот му пукнала гума, по што возилото се превртело и излетало од патот.

Камионот со сладолед требало да стигне во Турска.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk