×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

  30.06.2018 07:03 | KumanovoNews

  Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа на магистарлниот пат Куманово-Крива паланка, во селото Војник, кога се превртел камион кој превезувал сладолед.

  Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

  Повредениот, триесет и осумгодишен возач од Студеничани, скопско, бил пренесен со возило на Итна помош на хируршкото одделние во Општа болница Куманово.

  До несреќата дошло кога на камионот му пукнала гума, по што возилото се превртело и излетало од патот.

  Камионот со сладолед требало да стигне во Турска.