×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се реконструираат спортските игралишта

  17.08.2012 11:50 | KumanovoNews

   Во населбата Гоце Делчев се реконструираат две спортски игралишта.

  Се реконструираат спортските игралишта

  Претходно беа монтирани два коша на истата локација. Сега е поставена метална мрежа со зелена боја и површина од 425 метри квадратни. Општина Куманово со овие активности сака да обезбеди спортски терени каде младите ќе се рекреираат. Тие се надеваат дека на споменатата локација ќе продолжи трдицијата да се игра кошарка. Ако постои интерес меѓу граѓаните реновирани ќе бидат и други игралишта во градот.