×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се заканувал на сведок да смени судски исказ

  24.02.2010 13:51 | KumanovoNews

   Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Б.А.(33) од Куманово за сторено кривично дело „незаконито влијание на сведоци“. 

  Се заканувал на сведок да смени судски исказ

   На 25 јануари годинава, на ул. „Гоце Делчев„ во Куманово, пријавениот влегол во такси возилото на Д.А.(23) од Куманово и му се заканил дека физички ќе го нападне доколку не го смени својот исказ во судската постапка што се води против Б.А. за кривично дело „тешка кражба“ во која оштетен е Д.А.