×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Сечеле дрво кое паднало врз нив, еден загинал, а друг е повреден

  19.06.2023 15:51 | Сузана Николиќ

  Едно лице го загуби животот, а друго е повредено, откако врз нив паднало дрво кое го сечеле во шума во планинското село Гошинце, општина Липково.

  Сечеле дрво кое паднало врз нив, еден загинал, а друг е повреден

  Несреќата се случила вчера околу пладне, по што повредените биле пренесени во Кумановската болница.

  „Во Ургентен центар Куманово бил донесен починат Х.З.(37) од село Гошинце, општина Липково и едно повредено лице В.М.(26) од село Лопате, кумановско. По преземени мерки, извршениот разговор со повреденото лице и извршениот увид било констатирано дека при сеча на дрво во село Гошинце, врз нив паднало дрво при што В.М. се здобил со повреди, додека Х.З. починал. По наредба од јавен обвинител врз телото на починатиот ќе се врши обдукција“, соопшти СВР Куманово.