06. 04. 2020 11:16

Шест прекршувања на полицискиот час во Куманово

Шест прекршувања на полицискиот час во Куманово

Изминатото деноноќие во Куманово шест лица го прекршиле полицискиот час, тројца од нив се приведени.

Според СВР Куманово, во периодот од 07.00 часот на 05.04. до 07.00 часот на 06.04.2020 година на подрачјето на Куманово регистрирани се шест прекршувања на мерката забрана за движење. Преземени се мерки и активности, при што за три лица се земени податоци, а три лица се лишени од слобода и за истите ќе следи соодветен поднесок.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk