×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Син нападнал татко, полицијата го привела

  15.05.2024 14:01 | KumanovoNews

  Четириесет и едногодишен кумановец физички нападнал татко, по што бил приведен во полиција. 

  Син нападнал татко, полицијата го привела

  „Во 21.40 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 41-годишен кумановец затоа што физички го нападнал неговиот татко. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава“, соопшти МВР.