23. 01. 2020 16:01

Скопјанец се обидел да нападна обезбедувач на казино

Скопјанец се обидел да нападна обезбедувач на казино

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против А.Д.(39) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

  На 29.10.2019 во казино во Куманово пријавениот се обидел физички да нападне лице вработено како обезбедување, кое извршувало работни обврски.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk