Славеле роденден па го нападнале келнерот затоа што побарал да ги почитуваат протоколите

13.01.2021 - 12:07

Б.З.(26) од Куманово вчера во 16.30 часот пријавил дека во игротека во населбата „Гоце Делчев“, каде што работи како келнер, додека се оддржувала роденденска забава бил физички нападнат од М.Н. - организатор на роденденот и уште две лица гости на прославата.

Славеле роденден па го нападнале келнерот затоа што побарал да ги почитуваат протоколите

Според пријавителот, причина за нападот е затоа што ги предупредил да ги читуваат протоколите за работа на угостителските објекти.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk