×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Со „ауди“ удрил двајца пешаци на „Октомвриска“, жената починала

  03.08.2022 13:32 | Сузана Николиќ

  Повозрасна жена починала откако била удрена со автомобил на крстосницата од бул.„Октомвриска револуција“, ул.„Иво Лола Рибар“ и ул.„Ѓорче Петров“ во Куманово.

  Со „ауди“ удрил двајца пешаци на „Октомвриска“, жената починала

  Сообраќајната несреќа се случила на 30. јули околу 18.35 часот, кога патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(22) од Куманово, удрило во пешаците Р.Д.(80) и Н.Н.(85), двајцата од Куманово. 

  „По несреќата, на Р.Д. ѝ биле констатирани тешки телесни повреди во Комплекс клиники „Мајка Тереза“-Скопје, каде на 01.август починала“, соопшти полицијата.

   Увид извршила екипа од СВР Куманово.

  (фото архива)

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk