×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Соларка бутна бандера

  28.01.2010 14:27 | KumanovoNews

   Возило на службите што го расчистуваат снегот во градот вчера попладне удрило во електричен столб и го прекинал снабдувањето со електрична енергија на неколку улици во месната заедница „Бајрам Шабани„.

  Соларка бутна бандера

   - Екипите работат на санирање на проблемот и како што сме информирани од ЕВН до вечер дефектот би требало да биде отстранет и снабдувањето со струја да се нормализира - вели Филип Јакимовски, дежурен оперативец во Регионалниот центар за управување со кризи.

    Снегот кој вчера и ноќеска паѓаше во градот не направи поголеми проблеми во функионирањето на сообраќајот. Улиците делумно се исчистени од снег и посипани се сол и ризла, исто како и магистралните и регионалните патни правци кои ја поврзуваат Општината со останатите делови на државата. Вината на снежната покривка во Општина Куманово изнесува 5 сантиметри.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk