×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Српски државјани повредени во сообраќајка на автопатот кај Романовце

  02.05.2022 14:35 | KumanovoNews

  Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово-Скопје, во атарот на селото Романовце.

  Српски државјани повредени во сообраќајка на автопатот кај Романовце

  Сообраќајката се случила вчера во 03.35 часот, кога М.Д.(27) од Република Србија, управувајќи патничко возило „фолксваген туарег“, со српски национални ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. 

  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот Е.Ч.(23) од Република Србија, констатирани во Општа болница Куманово. 

  Увид на местото извршила екипа на СВР Куманово. 

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk