×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Старонагоричкиот туризам претставен во Белград

  02.03.2010 09:35 | KumanovoNews

  На 32 Меѓународен саем за туризам кој се одржа од 24-28 февруари во Белград, Општината Старо Нагоричане го презентираше туристички потенцијал пред туроператорите и граѓаните на Србија.

  Старонагоричкиот туризам претставен во Белград

   Општина Старо Нагоричане се претстави со своите познати туристички локации :црквите "Св.Ѓорѓи", Старо Нагоричане, црквите во Младо Нагоричане, двојната црква во Сув Ора, манастирите Забел и Карпино, спомен костурница Зебрњак, мегалитска опсерваторија Кокино, природните реткости, бањата Стрновац, реката Пчиња, Костоперска карпа и ја промовира општината за развој на алтернативен туризам.
  Штандот на општината го посетија повеќе туристички организации од Р.Србија, како и познати странски тур - оператори, на кој им беа поделени печатени материјали за културно - историските споменици и природни реткости на општината.
  На саемот имаше повеќе од 850 излагачи од повеќе земји.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk